مقاله |کابل اعلام حریق چیست ؟|سیستم اعلام حریق آدرس پذیر چیست ؟|کابل اعلام حریق ایرانی |

کابل اعلام حریق چیست ؟

کابل اعلام حریق کابلی است که در سیستم های اعلام حریق استفاده شده و مقاوم در برابر آتش می باشد .

در هنگام آتش سوزی ها با مواجه با شعله مستقیم آتش از بین نرفته و باعث می شکو سیستم اعلام حریق به درستی کار خود را انجام داده و از خطرات بعدی جلو گیری کند

این این کابل ها و کابل های فرمان آنها به صورت روکش های سیلیکونی ضد حریق در شرکت سیلیکون کابل یاقوت تولیدی شده که تا قیل از این به صورت کالای وارداتی بوده و در این شرکت به توانمندی نیرو های ایرانی بومی سازی شده و در حال حاضر در داخل ایران تولید می شود .

این سیم در صورت مصرف در ساختمان ها باعث جلوگیر خطر احتمالی آتشوزی و سرایت آتش از طریق کابل های برق به سایر نقاط شده و به هیچ عنوان اجازه انتشار آتش از مدارهای برقی را نمی دهد .

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر چیست ؟

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر مشابه سیستم ها اعلام حریق می باشد با این تفاوت که سنسور های کارگذاشته شده در محل های مختلف دارای آی پی مختص به خود بوده و به محض این که سنسوری در مجاورت آتش قرار بگیرد آن سنسور عمل کرده و در دستگاه مرکزی مشخص است که کدام قسمت مورد حریق قرارگرفته است .

کابل اعلام حریق ایرانی 

کابل اعلام حریق ایرانی کابلی است که با تکیه بر توانمندی مهندسان و کارگران ایرانی ساخته شده و در حال بهره برداری است که شرکت سیلیکون کابل یاقوت متخر است که یکی از اولین تولید کنندگان این عرصه بوده و باتوانمندی نیروهای کارآزموده در حال حاضر آماده صادرات این محصول به کشور های مختلف و همچنین تامین نیاز های بخش های دولتی و خصوصی می باشد .