کابل اعلام حریق

کابل اعلام حریق...
  • نام نویسنده :فراز میهن خواه
  • تاریخ انتشار :3 اسفند 1400
کابل اعلام حریق

کابل اعلام حریق

آشنایی بیشتر با کابل اعلام حریق

کابل اعلام حریق، جزء کابل هایی است که هادی آن از جنس مس می باشد. جنس روی این نوع کابل ها از سیلیکون بوده که در برابر حرارت مقاومت بالایی دارد. وجود اسکرین لایه نویزگیر، باعث می شود تا این کابل ها در برابر امواج الکترومغناطیسی هم مقاوم باشند. سیستم تخلیه در این نوع کابل ها، از جنس هادی مس قلع اندود شده است. برای تولید کابل اعلام حریق استاندارد های زیادی استفاده می شوند. از معروفترین استانداردها، استانداردهای عایق هستند که در طراحی اولیه موثر می باشند.  استانداردهای روکش بیرونی، جزء استانداردهایی هستند که باعث به وجود آوردن کابل مقاوم در برابر آتش می گردند. در واقع این مدل کابلها، بر مبنای استانداردهای مربوطه می توانند تا مقدار زمان مشخصی حرارت را تحمل کنند.

ویژگی های کابل اعلام حریق چیست؟

از مهمترین ویژگی های کابل اعلام حریق، مقاومت آن در برابر حرارت و آتش است. در واقع این مشخصه باعث می‌شود، تا در تولید سیستم های اطفاء حریق و اعلام آن از این کابل ها استفاده شود. وجود این نوع کابل ها در سیستم های اعلام حریق، موجب می‌شود تا اتصال مدارهای این سیستم به هنگام قرار گرفتن در معرض حرارت تغذیه نشوند و قطع گردند. استفاده از این مدل کابل ها در سیستم اعلام حریق سبب می گردد تا  این سیستم تا حد زیادی به صورت تضمین شده کار کند. قابلیت تحمل دما در این کابلها بین ۶۰ تا ۲۴۰ درجه ارزیابی گردیده است. بنابراین برای مکان های حساس مناسب هستند. از دیگر ویژگی‌های بارز انواع کابل اطفا حریق باید به انعطاف پذیری آنها اشاره نمود، که قابلیت شکل‌گیری در مدارهای مختلف را دارند. عملکرد بالا و ماندگاری زیاد این محصولات، از ویژگی هایی است که باعث شده افراد زیادی برای خرید این کالا اقدام کنند.

نکات مهم به هنگام خرید کابل های اعلام حریق 

خریداران برای خرید انواع کابل اعلام حریق باید به یک سری نکات توجه کنند. مهم‌ترین نکته در خرید این محصولات، کم دوده بودن آنها است. برای خرید این محصولات، حتما دقت کنید که از نوع کم دوده باشند. همچنین این محصولات، خاصیت ممانعت انتشار شعله را نیز داشته باشند. اگر کابلها این قابلیت را داشته باشند به هنگام انتشار شعله، خاصیت بازدارنده خواهند داشت و مسیر شعله را کمتر میکنند. نبود گازهای سمی در کابلهای اعلام حریق از دیگر فاکتورها است. حتما به این موضوع توجه داشته باشید و  کابل هایی را خریداری کنید که فاقد گاز های سمی هستند. کیفیت شیلد کابل هم، از دیگر موارد به هنگام انتخاب این محصولات است. اگر  تولید این محصول، با متریال با کیفیت انجام شود نویزهای محیطی هیچ تاثیری بر روی آن نخواهند گذاشت.

معیارهای تاثیرگذار در قیمت کابل نسوز یاقوت 

در تعیین قیمت کابل یاقوت از نوع اعلام حریق، موارد متعددی تاثیر گذار هستند. اگر انواع کابل اعلام حریق از نوع شیلدار باشند، قیمت بیشتری دارند. معمولاً این نوع کابل ها در ابعاد، کیفیت ها و سایز‌های مختلف وجود دارند که از لحاظ قیمتی با هم متفاوت هستند. از دیگر معیارهای تاثیرگذار در قیمت این نوع کابل ها، گرید سیلیکون به کار رفته در تولید آنها است. اگر گرید سیلیکون بالاتر رود، مقاومت این محصولات در برابر حریق هم بیشتر می گردد. در شرکت سیلیکون کابل یاقوت، این محصول در سایز های متنوع تولید می شود و به صورت مستقیم و بدون واسطه به فروش میرسد. این شرکت بزرگ با دارا بودن تجهیزات پیشرفته و دستگاه‌های مدرن، اقدام به تولید بهترین نمونه از این کابل ها نموده است.

منبع: https://zwcables.com