تاریخچه شرکت کابل یاقوت

تاریخچه کابل یاقوت

شرکت کابل یاقوت در سال 1385 توسط آقای یاقوت صالحیان با هدف تولید انواع سیم و کابل با عایق و روکش سیلیکون و تامین نیازهای داخلی کشور و قطع وابستگی به بازارهای خارجی تاسیس گردید.

این شرکت در ابتدا کار خود را با تولید انواع سیم های با عایق سیلیکون و پوشش الیاف شیشه ای و کابل های مقاوم در برابر حرارت با سطح مقطع های متنوع و با ظرفیت محدود آغاز نمود. با توجه به استقبال بی نظیر مصرف کنندگان داخلی از محصولات شرکت، اولین طرح توسعه شرکت در سال 1397 با ایجاد خط تولید انواع کابل های مقاوم در برابر آتش و مورد مصرف در سیستم های اعلان حریق و آتش نشانی و همچنین انواع وایر شمع خودرو با موفقیت اجرا و به بهره برداری رسید.
با احداث خط تولید جدید، شرکت کابل یاقوت موفق شد که کابل های مقاوم در برابر آتش را مطابق با استانداردهای بین المللی و در سطح کیفی بهتری نسبت به محصولات تولیدی مشابه خارجی تولید نماید.

در ادامه طرح های توسعه جهت تامین تقاضای مصرف کنندگان در سال 1400 خط تولید کابل های مقاوم در برابر آتش مطابق با استاندارد بین المللی BS 7629-1 به دامنه تولید شرکت اضافه گردید که این نوع محصول از جنس عایق سیلیکونی و روکش ترموپلاستیک مخصوص از نوع LTS3 دارای کیفیت بسیار مناسب تری نسبت به تولیدات مشابه خارجی می باشد.

همزمان با راه اندازی شرکت در سال 1385 و جهت تضمین کیفیت محصولات تولیدی و همچنین ارائه خدمات آزمایشگاهی به سایر تولید کنندگان انواع سیم و کابل در داخل کشور، آزمایشگاه مجهز کنترل کیفیت انواع سیم و کابل با عایق و روکش سیلیکون و انواع کابل های لاستیکی، PVC و وایر شمع راه اندازی گردید که در حال حاضر یکی از مجهزترین آزمایشگاه های کنترل کیفیت سیم و کابل در کشور محسوب می شود. این آزمایشگاه دارای کارشناسان مجرب و متخصص و تجهیزات پیشرفته آزمون می باشد و در سال 1399 موفق به اخذ گواهی تایید صلاحیت بر اساس استاندارد ISO/IEC 17025 از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران (NACI) شده است. لازم به ذکر است که بعضی از تجهیزات و آزمون های قابل انجام در این آزمایشگاه برای اولین بار در سطح کشور طراحی و اجرا شده است.

چشم انداز

تبدیل شرکت به بزرگترین مجتمع تولیدی انواع سیم و کابل های مقاوم در برابر حرارت و آتش در سطح کشور و خاورمیانه و دستیابی به بازارهای بین المللی

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

مقالات مرتبط

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *