۱۰ شرکت برتر تولید کننده سیم و کابل

۱۰ شرکت برتر تولید کننده سیم و ...
 • نام نویسنده :میلاد سعیدی شریف
 • تاریخ انتشار :۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
10 تولید کننده برتر سیم و کابل

۱۰ شرکت برتر تولید کننده سیم و کابل

ما در این مقاله سعی داریم تا  ۱۰ شرکت برتر تولید کننده سیم و کابل را معرفی کنیم البته مختصری از تاریخچه و بیوگرافی هر تولید کننده را برای شما فراهم آورده ایم تا بعد از مطالعه دقیق این مقاله اطلاعات کافی از تولید کننده های سیم و کابل داشته باشید.

 

۱-Prysmian Group

کارخانه تولید کننده سیم و کابل پریسمین

یک شرکت چند ملیتی ایتالیایی است که در میلان قرار دارد و تولید کننده سیم و کابل های قدرت و کابل های سیستم های مخابراتی می باشد.این شرکت بزرگترین تولید کننده کابل در جهان است که البته بر حسب میزان درآمد گفته می شود.

گروه پریسمین فروش بیش از ۱۱ میلیارد یورو در سال با ۳۰ هزار کارمند در ۵۰ کشور و ۱۱۲ کارخانه تولید کننده سیم و کابل و ۲۵ مرکز تحقیق و توسعه میباشد.

Deraka :دراکا در سال ۲۰۱۰ توسط jan Teewis Duyvis تاسیس شدو در سال ۱۹۷۰ دراکا توسط فیلیپس خریداری شد و بخشی از سیم و کابل فیلیپس بشمار آمد.و در سال ۱۹۸۶ مستقل شد و نام دراکا متولد شد.

Prysmian Group : این گروه در سال ۲۰۱۱ از دو شرکت prysmian و deraka تشکیل شد.در سال ۲۰۰۹ شرکت prismiyan که یک شرکت تولید کننده سیم و کابل بود برای خرید deraka پیشنهادی ارایه کرد.اما در اوایل ماه سپتامبر پیشنهاد خرید این شرکت را لغو کرد.در اکتبر سال ۲۰۱۰ , Nexans تولید کننده کابل فرانسوی پیشنهاد خرید ۴۳.۹ درصد از سهام شرکت Flint Beheer که یک صندوق سرمایه گذاری متعلق به خانواده ثروتمند بود را خریداری کرد.

Nexans نشان داد که فعالیت های مخابراتی دراکا را به فروش می رساند.با این حال دراکا پیشنهاد آن را رد کرد. و در ۲۲ نوامبر سال ۲۰۱۰ پیشنهاد جدیدی از prysmian را پذیرفت.

prismiyan قصد دارد عملیات دراکا به خودشان متصل کند تا اینکه آن را شسکت دهد.هزینه های ادغام در مدت سه سال ۱۷۰ میلیون یورو تخمین زده می شوند.ادغام دو شرکت بزرگ تولید کننده کابل منجربه ایجاد بزرگترین تولیید کننده سیم و کابل در جهان از جهت درآمد شد.

در ماه دسامبر ۲۰۱۷ prysmian طی قرار داد ۳ میلیون دلاری شرکت General cable را خریداری کرد که در تاریخ ۶ ژوئن ۲۰۱۸ نهایی شد.


۲-NEXANS

این شرکت یکی از تولیدکنندگان بزرگ در صنعت سیم و کابل از جمله کابل فیبر نوری می باشد که در فرانسه قرار داد.این گروه در چهار زمینه اصلی فعالیت می کند :ساختمان ها(ساخت و ساز ، زیر ساخت های محلی ، حمل و نقل الکترونیکی و…)کابل هایی با ولتاژ بالا و پروژه ها (مزارع بادی دریایی ، اتصالات زیر زمینی) داده های مخابرات و انرژهای تجدید پذیرو….

این شرکت دومین تولید کننده سیم و کابل در جهان می باشد که در سال ۲۰۰۰ در پاریس فرانسه متولد شد با درآمدی حدود ۶.۴ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۷ با تعداد کارمند های استخدام شده حدودا ۲۶۰۰۰ نفر می باشد.


۳-SUMITOMO ELECTRIC

SUMITOMO ELECTRIC

این شرکت تولید کننده سیم های الکتریکی و کابل فیبر نوری می باشد.دفتر مرکزی در چوک اوزاکا ژاپن می باشد.این شرکت در سال ۱۸۹۷ برای تولید سیم های مسی برای کاربردهای الکتریکی تاسیس شد.

SUMITOMO در پنج زمینه تجاری فعالیت دارد:خودرو ، اطلاعات و ارتباطات ، الکترونیک ، محیط زیست و انرژی و مواد صنعتی .این شرکت بیش از ۳۵۰ شرکت تحت نظر خود در بیش از ۳۰ کشور با بیش از ۲۰۰۰۰۰ کارمند دارد.

SUMITOMO ELECTRIC دارنده بزرگترین بازار جهانی در زمینه ارسال اطلاعات و انرژی به خودرو می باشد همچنین تولید کننده پیشرو در زمینه نیمه هادی های کامپوزیتی (GaAs,GaN,Inp) است که به طور گسترده ای در لیزرهای نیمه هادی ، LED ها و دستگاه های مخابراتی تلفن همراه استفاده می شود. این شرکت یکی از سه تولید کننده برتر کابل فیبر نوری در جهان است.


۴-LS Cable & system

LS-Cable-&-system

یکی از بزرگترین تولید کنندگان کابل در جهان است که در کشور کره قرار دارد.محصولات این شرکت شامل کابل ها و سیستم های مخابراتی و کابل های قدرت و همچنین ماژول های یکپارچه و دیگر مواد صنعتی مرتبط با آن هستند.علاوه بر این LS cable & system در زمینه خدمات مهندسی ( نصب و راه اندازی ایستگاه هایی که با ولتاژ بالا کار می کنند و همچنین اجرای پروژه های کابل کشی زیر دریایی فعالیت می نماید.

L C&Sدر سال ۱۹۶۲ به عنوان تولید کننده کابل تاسیس شد و در سال ۱۹۹۶ به عنوان GOLD STAR CABLE (کابل ستاره طلایی) شناخته شد و در سال ۲۰۰۳ نام مستقل خود را رهبری کرد.

با درآمد سالانه ۵.۱ ملیارد یورو با ۹۱۶۸ نفر کارمند فعالیت می نماید.


۵-General cable

generalcable

یک شرکت تولید کننده سیم و کابل است که در Highland Heights قرار دارد.دارای چندین دفاتر فروش و امکان تولید در چندین کشور می باشد.این شرکت در سال ۱۹۲۷ در New Jersey تاسیس شد که ادغام چندین شرکت قدیمی است که در قرن نوزدهم تاسیس شد ، از جمله شرکت فیلیپس (سیم و کابل ایمنی) ، شرکت سیم رم (کابل های استاندارد زیر زمینی).
این شرکت در چندین بخش فعالیت می کند از جمله تولید سیم های مسی و آلمینیومی و کابل های فیبر نوری و همچنین در بخش های تولید سیم و کابل های الکتریکی برای مصارف انرژی ، ساختمانی ، صنعتی و ارتباطات فعالیت می کند.در سال ۲۰۱۷ prysmian شرکت General cable را به ارزش ۳ میلیارد دلار خریداری کرد که در سال ۲۰۱۸ نهایی شد. درامد سالیانه این شرکت حدود ۴.۹ میلیارد یورو با ۱۱۷۰۰ نفر کارمند می باشد.

یکی از بزرگترین دستاورد های این شرکت ابتکار طرح سبز می باشد که با ایجاد این طرح توانست استراتژی های آگاهانه محیط زیست را در میان تولید کنندگان جهانی گسترش دهد.


۶-Furukawa Electric

Furukawa Electric

 

این شرکت توسط Furukawa Ichibei در سال ۱۸۸۴ در Yokohama تاسیس شد این شرکت تا سال ۲۰۱۳ دارای ۱۳۷ شرکت تابعه و وابسته در سراسر ژاپن ، اروپا ، آمریکای شمالی و جنوبی بوده است از محصولات این شرکت تولید کابل های الکتریکی برای سیستم های خودرو و همینطور قطعات الکتریکی خودرو ، کابل های قدرت و نوار های نیمه هادی ، تولید فلزات سبک و..

این شرکت ششمین تولید کننده برتر سیم و کابل در جهان با درامد سالانه حدود ۴.۶ میلیارد یورو و همچنین تعداد کارمندان استخدام شده در این شرکت ۴۱۹۲ نفر می باشد.


۷-Walsin Lihawa

walsin

در سال ۱۹۶۶ این شرکت تاسیس شد این شرکت یکی از بزرگترین تولید کنندگان سیم و کابل های برق در چین می باشد که با موفقیت به صنعت فن آوری های نوین پیوسته و تبدیل به یک شرکت بین المللی گردیده است.

این شرکت با توجه به خروجی های سالانه کابل های قدرت توانسته رهبری بازار را در چین در دست گیرد این شرکت یک تولید کننده پیشرو در تولید محصولات فولادی ضد زنگ با کانال های فروش جهانی می باشد.

Walsin Lihawaهمواره روندی رو به رشد دارد به طوریکه با استراتژی های پیشروانه در ایجاد رشد اقتصادی مبتنی بر نو آوری های موثر بوده که توانسته با درآمد سالانه ۲.۵ میلیارد یورو در سال و تعداد کارمندان استخدام شده ۷۰۰۰ نفر به تلاش خود ادامه دهد تا در میان مشتریان یک شهرت برجسته در کشور چین به دست آورد.


۸-Far East Cable

Far East Cable

این شرکت در سال ۱۹۸۵ تاسیس شد که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سیم و کابل در چین می باشد که برنده جایزه “کیفیت ملی”شده است این شرکت بر روی سیستم تحقیق و توسعه ، طراحی و ساخت کابل های قدرت و کابل های الکتریکی برای تجهیزات الکتریکی متمرکز می باشد.

شرکت Far East Cable همکاری های بسیاری با موسسه تحقیقاتی کابل شانگهای و دانشگاه های متعددی برای توسعه شرکت خود داشته است این شرکت به دنبال چشم انداز بزرگ تر روز به روز در حال پیشرفت و توسعه می باشد این شرکت توانسته درآمد سالانه ۲.۲ میلیارد یورو در سال با تعداد کارمندان ۱۰۰۰۰ نفر به کار خود با موفقیت ادامه دهد.


۹-POLYCAB Group

POLYCAB Group

این شرکت در سال ۱۹۹۶ در بمبئی به ثبت رسید.این شرکت یکی از تولید کنندگان سیم و کابل می باشد که بخش اصلی آن را تولید کابل های قدرت ، کابل های کنترل ، کابل ابزار دقیق ، کابل های خورشیدی ، کابل های لاستیکی ، کابل های تخصصی برای کابل های سیگنال های راه آهن و سیم هایی که در طرح سبز موجود می باشند.

درآمد سالانه حدود ۰.۹۱ میلیارد یورو با تعداد کارمندان ۸۰۰۰ نفر می باشد.

در سال ۲۰۱۴ به بخش FMEG متکی شد که FMEG طرفداران چراغهای LED و سوئیچ ها و تابلو ها ، محصولات خورشیدی و لوازم جانبی محصولات الکتریکی می باشد.
کابل خورشیدی چیست؟

این کابل ها برای اتصال بین ماژول های فتو ولتائیک مختلف در کانال ها مورد استفاده قرار می گیرد کابل های خورشیدی باید مقاوم در برابر شرایط جوی و مقاوم در برابر شعله و آتش باشند تا در این شرایط عمل کنند.


۱۰-Jingnan Group

Jingnan Group

یکی از بزرگترین تولید کنندگان سیم کابل می باشد که برای انتقال قدرت ، سیستم های توزیع و تجهیزات الکتریکی می باشد که در کشور چین قرار دارد.

این گروه بیش از ۱۰۰۰۰ محصول تحت چهار دسته اصلی ارائه می دهد:کابل های برق ، سیم و کابل برای تجهیزات الکتریکی ، سیم و کابل های تخصصی می باشد که دارای ویژگی مختلفی می باشند از جمله:

کم دود بودن وهالوژن صفر داشتن هنگام احتراق ، مقاوم در برابر آب ، مقاوم در برابر حرارت ، مقاوم در برابر شعله ،مقاوم در برابر آتش ، مقاوم در برابر روغن ومقاوم در برابر جوندگان می باشد.

گروه Jingnan Group دارای یک سیستم تحقیقاتی قوی می باشد که با همکاری دانشگاه آکادمی چین و دانشگاه علوم چین پیش می رود همچنین این گروه در تهیه و تنظیم ۵۳ استاندارد صنعت ملی چین برای فرایند تولید سیم و کابل و تجهیزات الکتریکی شرکت کرده است که یکی از این استانداردها استاندارد سیم با عایق لاستیکی با ولتاژ ۰.۶ تا ۱ کیلو ولت برای کابل های انعطاف پذیر و مقاوم در برابر پیچش می باشد.

این اولین استاندارد برای کابل های برق بادی در چین بود همچنین این گروه ۳۹۴ اختراع را به ثبت رسانده اند.

این شرکت درآمد سالانه ۱.۱۶ میلیارد یورو با ۳۶۵۵ نفر کارمند مشغول به فعالیت می باشند.

 


 • بر مبنای تحقیقات integer Research در سال ۲۰۱۶ رتبه بندی ۳۰ تولید کننده برتر سیم و کابل در ایالات متحده به شرح زیر می باشد:

 

 1. prysmian
 2. Nexans 
 3. southwire 
 4. SEI
 5. General cable
 6. Furukawa 
 7. LS cable 
 8. Leoni 
 9. Hitachi
 10. Baosheng 
 11. polycab 
 12. Far East
 13. xignu
 14. Jingnan
 15. shangshang
 16. condumex
 17. Riyadh cable
 18. El Sewedy
 19. Coficab
 20. Belden
 21. NKT
 22. Commscope
 23. (SWC (Showa
 24. Tongling
 25. Wilms
 26. Rea Magnet
 27. Marmon
 28. EncoreShanghai
 29. Shenghua