مقایسه قیمت سیم و کابل نسوز سیلیکونی نسبت با سیم و کابل pvc ؟

مقایسه قیمت سیم و کابل نسوز سی...
  • نام نویسنده :میلاد سعیدی شریف
  • تاریخ انتشار :۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
مقایسه قیمت سیم و کابل سیلیکونی نسبت با سیم و کابل pvc

مقایسه قیمت سیم و کابل نسوز سیلیکونی نسبت با سیم و کابل pvc ؟

مقایسه قیمت سیم و کابل نسوز سیلیکونی نسبت با سیم و کابل pvc در تاسیسات ساختمانی ؟

سیم و کابل سیلیکونی (سیم و کابل نسوز سیلیکونی) :

امروزه به دلیل تقاضای بالا برای مسکن ،افزایش ساخت و روی کارآمدن انبوه سازها ، پروژه های مسکونی که در گذشته بیشتر بصورت شخصی ساز بوده است به دست پیمانکاران انجام میگردد.

مقایسه قیمت سیم و کابل سیلیکونی نسبت با سیم و کابل pvc

مسائل اقتصادی و مالی یکی از مهمترین نکاتی است که پیمانکاران در رأس تصمیم گیری خود برای خرید مواد اولیه برای ساختمان و همینطور به پایان رساندن پروژه ساخت وساز در نظر دارند ، از این رو در زمینه سیم کشی ساختمان بیشتر از سیم و کابل های pvc به دلیل قیمت پایین تر آن استفاده میشود.

ما در اینجا میخواهیم نشان دهیم پرداخت مبلغ بالاتر برای خرید سیم و نسوز کابل سیلیکونی یک هزینه نیست چرا که با افزایش طول عمر سیم کشی و همینطور خواص متفاوت و بهتر سیلیکون نسبت به pvc این میزان تفاوت قیمت پوشش داده میشود.

در این ویدیوی زیر به وضوح میتوانید تفاوت ها و تحمل حرارتی سیم و کابل نسوز سیلیکونی نسبت به سیم و کابل PVC را مشاهد فرمایید.

خواص برتر سیم و کابل نسوز سیلیکونی :

  • مصرف پایین انرژی ومقاومت بالا در مواجه با میزان مغناطیسی.
  • قابلیت استفاده در محیط های با شرایط خاص و سخت مانند رطوبت بالا،هوای خشک،دمای بالا،دمای پایین و آلوده به انواع روغن با وزن مولکولی بالا و…
  • توان حرارتی بالا در سیم نسوز سیلیکونی  و کابل نسوز  سیلیکونی که این امر موجب میشود با بالا رفتن حرارت مس ناشی از عبور جریان تا ۲۵۰ درجه سانتی گراد برای عایق سیلیکونی مشکلی ایجاد نشده و این امر بر خلاف سیم و کابل های با عایق pvc موجب آتش سوزی در ساختمان نمیگردد.
  • عدم انتشار شعله در سیم و کابل نسوز سیلیکونی که این خاصیت موجب میشود در صورت بروز آتش سوزی در ساختمان،خود سیم و کابل سیلیکونی باعث انتشار شعله در سطح ساختمان نشود و زمانی که منبع آتش از سیم و کابل دور شود خاصیت خودخاموش شوندگی سیم و کابل سیلیکونی ،آتش را خفه میکند.
  • خاصیت کم دود بودن سیم و کابل نسوز سیلیکونی در زمان بروز آتش سوزی نمایان میشود. پس از بروز آتش سوزی یکی از عوامل مسمومیت و مرگ و میر،خفگی بر اثر دود زیاد ناشی از سوختن سیم و کابل میباشد . همینطور زمانی که دود ناشی از سوختن سیم و کابل بیش از حد استاندارد باشد،افرادی که در معرض آتش سوزی قرار دارند راه فرار ندارد و دید کافی برای آتش نشانان وجود ندارد .از این رو یکی از خواصی که چشمگیر میباشد برای استفاده از سیم و کابل نسوز سیلیکونی کم دود بودن آن میباشد.
  • فاقد گازهای اسیدی هالوژن،از دیگر خواص استفاده از سیم و کابل سیلیکونی میباشد که این نیز پس از بروز آتش سوزی اهمیت پیدا میکند بدین صورت که پس از ساختن سیم و کابل سیلیکونی گازهای اسیدی هالوژن انتشار پیدا نمیکند.